EUR/USD, ABD verileri üzerine 1.1670 yakınlarındaki dip seviyelerine geriledi

  • Parite taze günlük dip seviyelerine doğru gerilemesini sürdürerek, 1.1670/65 bölgesini test etti.
  • ABD Doları, ABD verileri üzerine 94.70 yakınlarındaki seans zirvelerine dokundu.
  • ABD Perakende Satışlar, aylık bazda %0.1 seviyesinde beklentilerin altında geldi.

EUR/USD paritesi, 1.1700 psikolojik seviyesi üzerine baştaki yükselişini silmeye devam ederken, şimdi 1.1670/65 bandındaki günlük dip seviyelerinde seyrediyor.

Parite, seansın erken saatlerinde 1.1720/25 bandında güçlü direnç ile karşılaştı ve önemli ABD verisinin bir kere daha aşağı yönlü sürpriz yapmasına rağmen aşağı yönlü bir düzeltme hareketi başlattı.

ABD Perakende Satışlar, Ağustos ayında aylık bazda %0.1 yükseldi ve önceki tahminleri karşılayamadı. Ek olarak Çekirdek Perakende Satışlar aylık bazda %0.3 yükseldi ve o da konsensüs altında geldi.

Kuzey Amerika seansın devamında yayınlanacak olan U-Mich Tüketici Güveni prelim rakamları ve İş Envanterleri verileri hafta için takvimi kapatacak.

Bu arada USD, Dallas Fed Başkanı R.Kaplan’ın ABD'nin Çin ile meşru ticaret sorunları olduğunu söylemesi ve Fed’in kademeli sıkılaşmasının avukatlığını yaptığı ve Chicago Fed C.Evans’ın tüketici fiyatlarının Fed’in %2 hedefinin hafif üzerinde gördüğünü söylediği yorumlarından biraz oksijen bulmuş görünüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle %0.22 kayıpla 1.1664 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1622 (10-günlük SMA), 1.1611 (21-günlük SMA) ve 1.1508 (29 Mayıs dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1734 (28 Ağustos zirve), 1.1745 (31 Temmuz zirve) ve 1.1792 (9 Temmuz zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD