EUR/USD, ABD verileri sonrasında 1.1180 civarında seyrediyor


  • Parite 1.1180 civarına geriledi ve ardından toparlandı.
  • Euro bölgesi ilk çeyrek GSYİH ön tahmini çeyreklik bazda %0.4 seviyesinde geldi.
  • ABD Perakende Satışları Nisan ayında aylık bazda %0.2 daraldı.

Euro çevresindeki baştaki iyimserlik kayboldu ve EUR/USD paritesini 1.1180/75 bandındaki taze günlük dip seviyelerine sürükledi.

ABD-Çin ticaret endişeleri şimdilik sonlanmaktan hala uzak kalmaya devam ederken, daha riskli olarak algılanan varlıkları ısrarlı bir aşağı yönlü baskı altında tutmaya devam ediyor.

Ek olarak Almanya ve Euro bölgesinden gelen ilk çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) ön tahminleri beklentileri karşılamakta başarısız oldu ve dünkü ZEW anketinin zayıf sonuçlarına eklenerek, EUR çevresindeki satış hissiyatını yoğunlaştırdı.

Ancak parite, ABD manşet Perakende Satışların Mart ayında aylık bazda %0.2’lik bir daralma göstermesi ve tahminlerin oldukça altında kalması ile Çekirdek satışların aylık bazda sadece %0.1 artmasının ardından gerilemesini sonlandırmayı başardı. Pozitif tarafta Empire State bölgesel imalat endeksi, bu ay için 17.80 ile yukarı yönlü sürpriz yaptı.

Günün devamında Veri cephesinde ABD’den NAHB endeksi, Sanayi Üretimi, TIC Akışları, Kapasite Kullanımı ve İş envanterleri verileri takip edilecek. Ek olarak FOMC’den R.Quarles’in Senato Bankacılık Paneli’nde ve Richmond Fed T.Barkin’in New York’taki konuşmaları da yakından izlenecek.

Euro bölgesi ve Almanya'daki son veriler, piyasa katılımcılarının bölgede devam etmekte olan yavaşlamada bir miktar iyileşme sürecinin devam edebileceğine inanmalarına izin verdi. Bununla birlikte, bu senaryonun önümüzdeki aylarda teyide ihtiyaç duyarken, AMB'nin şu anki 'nötr/aşağı yönlü' duruşun yılın devamında ve muhtemelen 2020'nin ilk yarısında devam etmesi bekleniyor. Geniş kapsamlı risk iştahı eğilimleri ve ABD doları dinamikleri, şu anki ABD-Çin ticaret anlaşmazlığı ve AB ürünlerine ilişkin olası ABD tarifeleriyle birlikte şu anda Avrupa para birimini çevreleyen hissiyatı yönlendiriyor. Siyasi cephede, Mayıs ayının sonlarında yapılacak olan AB parlamento seçimleri ışığında, sağ-sol ve aşırı sol hareketler şeklindeki popülist seçeneğin oy veren ülkeler arasında yükselmeye devam ettiği görülüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.16 kayıpla 1.1180 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1176 (aylık 7 Mart dip), 1.1135 (3 Mayıs dip) ve 1.1109 (26 Nisan dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1264 (1 Mayıs zirve), 1.1313 (100-günlük SMA) ve 1.1323 (17 Nisan zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR