EUR/USD, ABD verileri öncesinde 1.1320 yakınlarında yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor

  • Paritenin yukarı yönlü momentumu, 1.1300 seviyesi üzerinde değişmeden kaldı.
  • DXY, 97.00 seviyesi altında baskı altında kalmayı sürdürüyor.
  • ABD’den Empire State endeksi verileri takip edilecek.

Haftanın başında Euro çevresindeki sağlam görünüm değişmeden kalırken EUR/USD paritesi 1.1320 civarında 3-haftalık zirvelerini test ediyor.

Parite, riskli varlıklar çevresindeki genelleşen yukarı yönlü hissiyat ve potansiyel bir ABD-Çin ticaret anlaşması üzerine spekülasyonlar üzerine üst üste ikinci haftasında yukarı yönlü momentumunu sürdürüyor.

ABD-Çin ticaret anlaşması üzerine umutlar, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in, ABD ile Çin arasında ticaret  anlaşmasının Çin'in piyasalarını ABD şirketlerine açmasının ötesine gideceğini belirtirken, tarafların müzakerelerin nihai turuna yaklaştığını umduğunu da vurguladığı yorumlarının ardından yeniden canlandı.

Ek olarak, ABD-Alman 10-yıllık Tahvil faizleri arasındaki farkın, geçtiğimiz haftalarda paritenin ana yönlendiricisi olmasıyla  yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Veri cephesinde ABD takviminden NY Empire State endeksi ve TIC Akışları verileri ile birlikte, Chicago Fed Başkanı C.Evans’ın konuşması takip edilecek.

Riskli varlıklar çevresindeki pozitif hissiyat, ABD Dolarındaki ısrarlı aşağı yönlü hareket üzerine Euro’yu desteklemeye devam ediyor. AMB bölgede ekonomik görünüme dair risklerin aşağı yönlü kalmaya devam ettiğini söyledi ve geçmiş haftalarda temel verilerden gelen zayıf sonuçlarla pekişen görüşü tekrarladı. Bu da AMB’nin ‘daha uzun bir süre için sabırlı’ duruşunun beklentilerden daha uzun bir süre aramızda olacağına işaret ediyor. Tüm bunların karşısında Fed’in nötr duruşu ve risk iştahlı hissiyatın nadir bozulmaları USD’ye destek sağlayacak ve dolayısıyla paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlandıracaktır. Politilk cephede yaklaşan AB parlamentosu seçimlerinin ana sahnede kalması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.09 kazanç ile 1.1308 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1275 (21-günlük SMA), 1.1183 (2 Nisan dip) ve 1.1176 (7 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1338 (200-haftalık SMA), 1.1345 (100-günlük SMA) ve 1.1419 (14 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler