EUR/USD, ABD TÜFE rakamları öncesinde 1.1500 seviyesi üzerinde işlem görmeye devam ediyor


  • Parite, Perşembe günkü geri çekilmesini tersine çevirdi ve 1.1520 civarında işlem görüyor.
  • ABD Doları baskı altında kalmaya devam etse de, 95.00 seviyesi üzerinde seyrediyor.
  • Piyasalar şimdi ABD TÜFE enflasyon rakamlarını bekliyorlar.

Euro, ABD Doları karşısında haftalık işlem aralığının üst bandında yatay yönlü hissiyatını sürdürürken, EUR/USD paritesi, Perşembe gününde 1.1500-alt seviyelerine kısa süreliğine gerilemesinin ardından 1.1520 bölgesini geri almayı başardı.

Parite, bugün şimdiye kadar yukarı yönlü görünümünü sürdürürken, kritik 1.1500 psikolojik seviyesinin üzerindeki 3-aylık zirveleri bölgesinde seyrediyor.

ABD-Çin ticaret görüşmelerindeki son ilerleme, ABD dolarını vuran yenilenen ve güçlü satış görünümü ile birlikte, son dönemde riskli varlıklar çevresindeki gelişen hissiyatı desteklemeyi sürdürdü. 

Veri cephesinde ABD’den Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon rakamları takip edilecek.

Paritenin yakın vadeli fiyat hareketi, neredeyse tamamen USD dinamikleri ve ABD-Çin ticaret ihtilafındaki çalkantıların azalmasıyla pozitif risk iştahı trendleri tarafından yönlendirildi. Evde ise İtalyan politik senaryosu, Fransa bütçesi üzerine yaklaşan görüşmeler ve Alman temellerindeki 2018’in üçüncü ve dördüncü çeyrekteki yavaşlama, yatırımcıları tetikte tutmaya devam edecektir ve EUR’ için orta vadede ekstra kazançları sınırlandırabilir.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.23 kazanç ile 1.1526 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1477 (100-günlük SMA), 1.1409 (21-günlük SMA) ve 1.1306 (3 Ocak dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1570 (10 Ocak zirve 2019), 1.1621 (16 Ekim zirve 2018) ve 1.1733 (28 Ağustos zirve 2018) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Economic Calendar

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Chart Interactive

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR