EUR/USD, ABD Dolarının momentum kazanmasıyla, 1.1700 yakınlarına geriledi

  • ABD Doları, veriler ve tahviller üzerine toparlanarak günlük zirvelerine tırmandı.
  • EUR/USD, 1.1740 altına gerilerken, yatay kalmaya devam ediyor.

EUR/USD paritesi, AMB’nin 2019’da faizleri arttırabileceği haberi üzerine 1.1758 seviyesinde zirve yapmasının ardından, ABD Dolarının diğer para birimleri karşısındaki bir rallisi üzerine güç kaybetti ve geri çekildi.

ABD’den gelen ekonomik veriler, beklentilerden yüksek gelen enflasyon verilerini gösterdi. Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Haziran ayında aylık bazda %0.3 yükselirken, yıllık oran %3.4 ile, 2011’den beri en yüksek seviyesine ulaştı. ABD Doları berilerin ardından hızlıca tırmanmakta başarısız oldu ve Reuters’in AMB oranları üzerine haberi ile telafi edildi. Perşembe gününde ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri yayınlanacak.

EUR/USD paritesi, 1.1756 seviyesinden 1.1709 seviyesine gerileyerek, 1.1694 seviyesindeki günlük dip seviyesine yaklaştı. Parite, ABD seansı sırasında şimdiye kadar 1.1700 psikolojik seviyesi üzerinde tutunmayı başardı fakat şu anki görünümü aşağı yönlü meyilli görünüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle %0.20 kayıpla 1.1720 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1690/95 (günlük dip), 1.1665 ve 1.1630 seviyelerinde bulunurken, 1.1725/30 (20-saatlik hareketli ortalama), 1.1760/65 (günlük zirve) ve 1.1790 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD