EUR/USD, 1.1360 seviyesi ile sınırlı, 1.1345 civarında yatay yönlü kalmayı sürdürdü

  • Zayıf ABD Doları EUR/USD’nin kazançlarını destekliyor. 
  • Euro 1.1360 seviyesini yukarı yönlü kıramazken, ufak bir aralıkta hareket etmeyi sürdürüyor.

EUR/USD paritesi, 20-piplik bir aralıkta yatay yönlü hareket etmeye devam etmesiyle, 1.1340 seviyesinden 1.1360 yakınlarındaki günlük zirvelerine doğru yükseldi. Majör paritelerin fiyat hareketi sınırlı kalırken, İsviçre Frankı ve Kanada Doları en iyi performansçılar arasında.

ABD Doları diğer para birimleri karşısında gerilerlen EUR/USD’nin kazançlarını sürdürüyor. DXY, 96.30 seviyesinde, 1 Mart’tan beri en düşük seviyesine geriledi. Endeks, son sekiz işlem gününün yedincisinde geriliyor. Yükselen ABD Tahvil faizleri bile ABD Dolarına yardımcı olamadı.

Bugün ABD’den yayınlanan veriler, Fabrika siparişlerinin Ocak ayında %0.3 beklentileri karşısında %0.1 arttı. Önceden ZEW anketi (Almanya Ekonomik Güveni) 15’ten 11.1’e geriledi ve piyasaların 11.7 beklentilerinin hafif altında kaldı. Euro Ekonomik Güveni ise -16.6’dan -2.5’e keskin şekilde yükseldi ve beklentileri aştı.

Piyasaların dikkatı Brexit ile ilgili gelişmeler üzerine odaklanmaya devam ederken, son manşetlere duyarlılık düşük. Bir diğer ilgili olay olan FOMC toplantısı bugün başladı. Faiz oranlarında değişiklik beklenmiyor. Yeni ekonomik projeksiyonlar sunulacak ve analistler gelecekteki faiz ve bilanço patikası üzerine ipuçlarını arayacaklar.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1335/45, 1.1315 (Mar 18 low) ve 1.1285 seviyelerinde bulunurken, 1.1345/50 (20-saatlik MA), 1.1360 (günlük zirve), 1.1375 ve 1.1405 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler