EUR/USD, 1.1350 seviyesine doğru bir girişimde bulunuyor

  • ABD Doları toparlanmasındaki bir duraksama, EUR boğalarına biraz destek sağladı.
  • Fakat teknik görünümün aşağı yönlü kalmaya devam etmesiyle bir ölü kedi sıçraması gibi görünüyor.
  • ABD Tarım-Dışı istihdam raporu (NFP) öncesinde odak, USD dinamikleri, İtalyan siyaseti ve ABD Tahvil faizleri üzerinde kalmaya devam ediyor.

EUR/USD paritesi, Avrupa borsalarında görülen risk iştahsız hareketlere rağmen ABD Doları satışlarının yardımıyla yüm kayıplarını sildi ve şimdi 1.1350 bölgesini geri almaya çalışıyor.

ABD Doları, getiri eğrisinin tersine dönmesinin zayıflayan bir ABD ekonomisine işaret etmesi ve Fed’in sıkılaşma planlarında bir duraksamaya yol açabilecek olmasıyla, ana rakipleri karşısında baskı altında kalmaya devam edebilir. Ancak ABD Doları, ABD-Çin ticaret savaşı korkularının risk iştahsızlığını beslemesiyle son dönemde güvenli liman duruşundan destek bulmaya devam ediyor.

Bu arada EUR, pozitif Euro bölgesi hizmetler PMI nihai raporundan da destek buldu. Gerçi, İtalyan Ekonomi Bakanı Tria’nın, bütçenin onaylanmasının ardından istifa etmeyi düşündüğüne dair son haberlerle süregelen İtalyan bütçesi tartışmaları ile Euro’nun kırılgan kalmaya devam etmesi üzerine paritenin yükselişini sürdürebileceğini zaman gösterecek. 

Veri cephesinde Euro bölgesi perakende satışlar verileri saat 10:00 GMT’de (13:00 TSİ) yayınlanacak. Ayrıca parite, ABD’den gelecek herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde USD fiyat hareketinden etkilenmeye devam edebilir.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Son Fiyat: 1.1338
    Günlük değişim: 0.0 pips
    Günlük değişim: %0.00
    Günlük açılış: 1.1338

Trendler:
    Günlük SMA20: 1.1353
    Günlük SMA50: 1.1434
    Günlük SMA100: 1.1523
    Günlük SMA200: 1.1755

Seviyeler:
    Günlük Zirve: 1.1419
    Günlük Dip: 1.1318
    Haftalık Zirve: 1.1402
    Haftalık Dip: 1.1267
    Aylık Zirve: 1.15
    Aylık Dip: 1.1216
    Günlük Fibonacci %38.2: 1.1357
    Günlük Fibonacci %61.8: 1.138
    Günlük Pivot Noktası S1: 1.1298
    Günlük Pivot Noktası S2: 1.1258
    Günlük Pivot Noktası S3: 1.1197
    Günlük Pivot Noktası R1: 1.1398
    Günlük Pivot Noktası R2: 1.1459
    Günlük Pivot Noktası R3: 1.1499

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler