EUR/USD, 1.1340 yakınlarındaki günlük zirvelerini test ediyor, gözler AMB ve ABD TÜFE üzerinde


  • EUR/USD, 1.1340 yakınlarındaki günlük zirvelerini test ediyor.
  • ABD Doları çevresindeki nötr/aşağı yönlü görünüm kalmaya devam ediyor.
  • Bugün AMB-konuşmaları ve ABD enflasyon verileri takip edilecek.

Euro çevresindeki yukarı yönlü görünüm Çarşamba gününde şimdiye kadar bozulmadan kalırken, EUR/USD paritesini 1.1340 civarındaki taze zirveleri bölgesine yükseltiyor.

Parite, Çarşamba gününde üst üste ikinci seansında yükselirken, 2019 gerilemesinin bir Fibo geri izlemesinin bulunduğu 1.1340 bölgesindeki haftalık zirvelerinde seyrediyor.

Parite, Fed’in yıl sonuna kadar faizlerde indirime gidebileceğine dair artan spekülasyonlar karşısında ABD Doları çevresindeki aşağı yönlü baskının devamıyla yükselişini sürdürdü. Cuma günkü zayıf ABD bordroları ve dünkü tahminlerin altında gelen üretici fiyatları verileri de bu görüşü güçlendirdi.

Bugün Euro bölgesi takviminde Avrupa Merkez Bankası’ndan (AMB) Mario Draghi, Luis De Guindos ve Benoit Coeure’in, Frankfurt'taki Orta, Doğu ve Güneydoğu Avrupa Ülkeleri (CESEE) konulu 8. AMB Konferansı’ndaki konuşmaları takip edilecek.

ABD’den ise Mayıs ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri bekleniyor.

AMB, üyelerin toplantıda QE'nin yeniden başlaması veya faiz indirimlerini tartışmalarında sonra önümüzdeki yıl için bölgedeki enflasyon ve ekonomik büyüme ile ilgili öngörülerini biraz düşürmesine rağmen Perşembe gününde beklendiği kadar az sıkılaşmacı görünmedi. Faiz oranlarının en azından 2020 yılının ilk yarısına kadar mevcut seviyelerde kalması bekleniyor, ancak AMB, enflasyon rakamlarında ve ekonomik faaliyette nihaî bir yükselişe dair iyimserliği ikna ediciydi ve şu an için Euro çevresindeki aşağı yönlü görünümü bir miktar ortadan kaldırdı. Daha geniş tabloda, geniş tabanlı risk-iştah eğilimleri ve ABD doları-dinamikleri, ABD, Çin, AB ve Meksika dahil olmak üzere ticaret cephesindeki gelişmelerle birlikte, Avrupa para birimini çevreleyen hissiyatı dikte etmeye devam edecektir. Politik cephede se, İtalyan siyasetinin, ülkenin AB mali kurallarına muhalefetiyle ilgili tartışmanın merkezi olduğu bir belirsizlik ve volatilite kaynağı olarak kalması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.09 kazanç ile 1.1336 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1272 (100-günlük SMA), 1.1218 (55-günlük SMA) ve 1.1200 (6 Haziran dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1347 (7 Haziran zirve), 1.1364 (200-günlük SMA) ve 1.1448 (aylık 20 Mart zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR