EUR/USD, 1.1340 civarında hala baskı altında

  • Parite, 1.1340 civarında defansif kalmaya devam ediyor.
  • ABD Doları 96.80 yakınlarında yukarı yönlü görünümü değişmeden koruyor.
  • ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Ekim ayında aylık bazda %0.6 yükseldi.

Satış hissiyatı, haftanın sonunda Euro’yu domine etmeye devam ederken, EUR/USD paritesini 1.1340 bölgesinde baskı altında tutmaya devam ediyor.

Parite, bir kere daha Brexit üzerine Birleşik Krallık-AB müzakerelerinde ciddi bir ilerleme kaydedilememesiyle İtalyan politik senaryosu üzerine endişelerden ve bunların Tahvil faizleri üzerine etkilerinden zarar görmeye devam ederken, paritenin son birkaç seanstaki aşağı yönlü duruşuna katkıda bulundu.

Parite, dünkü FOMC toplantısını takiben de baskı altında kaldı. Fed’in para politikasını değiştirmeden bırakmasına rağmen, Komitenin Aralık toplantısında faiz arttırımına gitmesi bekleniyor.

Veri cephesinde ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Ekim ayında yukarı yönlü sürpriz yaparak aylık bazda %0.6 ve yıllık bazda %2.9 yükseldi. Çekirdek fiyatlar da aynı şekilde aylık bazda %0.5 ve geçtiğimiz 12 ayda %2.6 yükseldi.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.09 kayıpla 1.1354 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1328 (9 Kasım dip), 1.1313 (200-haftalık SMA) ve 1.1299 (15 Ağustos dip 2018) seviyelerinde bulunurken, 1.1500 (7 Kasım zirve), 1.1508 (29 Mayıs dip) ve 1.1550 (22 Ekim zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD