EUR/USD, 1.1330 yakınlarındaki zirvelerinden geri çekildi

  • Parite, 1.1320 civarında sağlam kazançlar kaydediyor.
  • ABD Doları 96.60 civarındaki dip seviyelerinden yükseldi.
  • Euro bölgesi Şubat ayı nihai TÜFE rakamları bekleniyor.

Euro, bu hafta yükselişine devam ediyor görünürken, EUR/USD paritesini, Avrupa açılış zili öncesinde 1.1300-alt bandını geri almaya motive ediyor.

Parite, ABD Doları çevresindeki yenilenen yumuşak görünüm üzerine ve ABD-Çin ticaret cephesindeki taze endişelere rağmen dünkü geri çekilmesinden toparlanıyor.

Diğer taraftan risk iştahı trendleri, önümüzdeki hafta bir diğer anlamlı oylama için kapıyı açan 50.nci Madde’nin uzatılması için veriler önergenin Birleşik Krallık Avam Kamarasından geçmesinin ardından yatay kalmaya devam etti ve Birleşik Krallık ile AB arasındaki müzakerelerin önümüzdeki saatlerden devam etmesi bekleniyor.

Veri cephesinde Euro bölgesi Şubat ayı nihai enflasyon rakamları ile birlikte, İtalya sanayi sektörü rakamları takip edilecek. Sabah saatlerinde Almanya Toptan Satış Fiyatları geçtiğimiz ayda aylık bazda %0.3 ve geçtiğimiz 12 ayda %1.6 yükseldi. ABD’den ise Sanayi Üretimi, NY Empire State endeksi, Kapasite Kullanımı, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

Piyasa katılımcıları, yakın zamanda fiyat hareketinin ana yönlendiricisi olarak geniş risk-iştahı trendlerine odaklanmak yerine, AMB'den yakın zamanda gelen ve yenilenen güvercin duruşa çoktan adapte olmuş görünüyorlar. Uzun vadede, bölgedeki ekonominin performansı, AMB’nin para politikasının yeniden değerlendirilmesi umutları ile birlikte ana sahnede kalacaktır. Bu bağlamda, yatırımcıların merkez bankası tarafından 2020'nin ikinci yarısında bir noktada ilk faiz arttırımını fiyatlandırmaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. Politik tarafta ise odak noktasının üyeler arasında popülist seçeneğin potansiyel artışı üzerinde olacağı yaklaşmakta olan AB parlamento seçimleri ışığında karşı rüzgarların ortaya çıkması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.13 kazanç ile 1.1317 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1285 (10-günlük SMA), 1.1176 (7 Mart dip 2019) ve 1.1118 (aylık 20 Haziran dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1338 (13 Mart zirve), 1.1366 (55-günlük SMA) ve 1.1419 (14 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler