EUR/USD, 1.1300 seviyesi üzerinde gün içi kazançlarına tutundu, haftalık zirveleri yakınlarında seyrediyor


  • ABD Tahvil faizlerindeki süregelen gerileme USD üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.
  • Tahvil faizleri, hayal kırıklığı yaratan ABD ekonomik verileri üzerine iki-aylık dip seviyelerine düştü.
  • Boğalar şimdi 1.1340 bölgesi yakınlarındaki haftalık zirveleri üzerine sürdürülebilir bir hareketi bekliyor.

USD Avrupa seansının erken saatlerinde defansif kalmaya devam ederken, EUR/USD paritesinin 1.1330-35 bölgesi civarındaki seans zirveleri yakınlarında gün içi kazançlarına tutunmasına yardımcı oldu.

Parite, dünkü mütevazı geri çekilmesinin ardından haftanın son işlem gününde yeniden pozitif hareket kazandı ve ABD Tahvil faizlerindeki keskin bir gerileme aşağı üzerine yenilenen ABD Doları satış görünümü ile desteklendi.

ABD Tahvil faizleri, hayal kırıklığı yaratan Empire State imalat endeksi ve sanayi üretimi/kapasite kullanımı verilerini takiben iki-aylık dip seviyelerine geriledi ve USD üzerinde ağırlık yarattı.

Parite şimdiye kadar pozitif bölgede tutunmayı başardı ve önceki altı günün beşincisini kaydetti. Paritenin 1.1340 bölgesi civarındaki haftalık zirveleri tarafından belirlenen bir direnci aşabileceğini zaman gösterecek.

Dolayısıyla yakın vadeli pozitif momentum için pozisyonlanmadan önce bahsedilen bariyer üzerine sürdürülebilir bir hareket için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Bugünkü Son Fiyat: 1.1326
    Bugünkü Günlük değişim: 22 pips
    Bugünkü Günlük değişim: %0.19
    Bugünkü Günlük Açılış: 1.1304

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 1.1318
    Önceki Günlük SMA50: 1.1367
    Önceki Günlük SMA100: 1.137
    Önceki Günlük SMA200: 1.149

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 1.1342
    Önceki Günlük Dip: 1.1294
    Önceki Haftalık Zirve: 1.1388
    Önceki Haftalık Dip: 1.1176
    Önceki Aylık Zirve: 1.1489
    Önceki Aylık Dip: 1.1234
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 1.1313
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 1.1324
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 1.1284
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 1.1265
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 1.1236
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 1.1333
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 1.1362
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 1.1381

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR