EUR/USD , 1.1070 üzerinde yukarı yönlü ivmesini kaybetti


  • EUR/USD, yukarı yönlü kalmaya devam etse de seans zirvelerinden uzaklaştı.
  • Paritenin günlük toparlanması 1.1070/80 bandına dokundu.
  • ABD Philly Fed endeksi yukarı yönlü sürpriz yaptı.

Euro’nun yukarı yönlü momentumu Avrupa öğleden sonrasında bozulmadan kalmaya devam ederken, EUR/USD paritesi 1.1070/80 bandında yumarı yönlü ivme kaybetti.

EUR/USD verilere ve tahvil faizlerine odaklandı

Parite bugün şimdiye kadar değişken işlem hareketini sürdürse de, 1.1100 seviyesindeki önemli bariyeri altında tanıdık işlem aralığı içerisinde kaldı.

EUR, Almanya 10-yıllık Tahvil faizlerindeki ılımlı toparlanmanın ABD eşleriyle makası daraltmasını takiben artan alım ilgisiyle karşılaştı.

Veri cephesinde ABD Philly Fed imalat endeksinin 12.0 seviyesinde tahminlerin üzerinde gelmesine bir tepki göstermedi. Ek olarak İlk İşsizlik Başvuruları haftalık 208 bin artarak 4-Haftalık Ortalamayı 213.00 binden 212.25 bine taşıdı. Ayrıca İkinci çeyrek Cari Denge açığı 128.2 milyon dolara daraldı.

EUR/USD paritesi bu hafta şimdiye kadar net bir yönden yoksun şekilde işlem görüyor. EUR, yeniden başlatılan QE programı kapsamında aylık 20 milyar Euro'luk tahvil alımları duyurusunun bir şekilde beklentilerin bir miktar gerisinde kalmasından sonra parlaklığını biraz kaybetti. Ancak, halen devam etmekte olan toparlanma, bölgedeki aralıksız yavaşlama karşısında Avrupa Merkez Bankası'nın uzun vadeli parasal koşullarını ve Alman ekonomisinin 3. çeyrekte teknik durgunluğa girebileceği ihtimaliyle her zaman düzeltici olarak görülüyor. Bu kasvetli senaryoya ek olarak, AB araçlarının ithalatına ilişkin olası ABD tarifeleri masada hala iyi seyrederken, Brexit etrafındaki belirsiz belirsizlik de aşağı yönlü görünüme katkıda bulunuyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0.10 kazanç ile 1.1040 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0990 (16 Eylül dip), 1.0925 (3 Eylül dip 2019) ve 1.0839 (aylık 11 Mayıs dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1109 (aylık 13 Eylül zirve), 1.1163 (26 Ağustos zirve) ve 1.1179 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR