EUR/USD, 1-haftalık dip seviyesinden toparlandı ve günlük kayıplarını sildi

  • EUR/USD, Fed’in para politikası raporunun ardından seans kazançlarına sağlam tutundu.
  • Euro, ABD Doları karşısında haftalık kayıplarını sildi ve 20-günlük hareketli ortalama üzerine geri yükseldi.

EUR/USD paritesi, Amerikan seansının başlangıcının ardından kayıplarını toparlayarak, 1.1612 seviyesindeki bir haftalık dip seviyesinden, 1.1670 seviyesinde, günlük zirvelerinin hafif altına yükseldi. Parite, Fed’in Powell’in önümüzdeki hafta kongrede sunacağı para politikası raporunu yayınlamasının ardından 1.1650 seviyesi üzerinde kalmayı sürdürdü.

Dökümana göre, potansiyel ekonomik koşullar, para politikası teşviklerinin kademeli şekilde kaldırışması için çağrıda bulunuldu. Rapor, yeni bir bilgi eklemediği için ABD Dolarına kayda değer bir etkide bulunmadı.

Euro, ABD Doları karşısında toparlanmasına rağmen, GBP karşısında aşağıya döndü. EUR/GBP paritesinin gerilemesi, EUR/USD’nin yükselişini sınırlandırabilir.

Parite, haftalık bazda önceki üç haftada yükselmesinin ardından ilk gerilemesini kaydetmek üzere. Genel olarak, parite 1.1800 - 1.1500 aralığı içerisinde hareket etmeye devam ediyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle %0.03 kayıpla 1.1668 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1650 ve 1.1630 seviyelerinde bulunurken, 1.1670, 1.1695 (4-saatlik tabloda 20 ve 55 MA) ve 1.1730 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD