DXY, verilerin sonrasında 96.80 civarında soğukkanlılığını korudu

  • Endeks, ABD verileri üzerine bir toparlanma başlatmakta başarısız oldu.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri %2.58 yakınlarına yükseldi.
  • NY Empire State endeksi Nisan ayında 10.10’a yükseldi.

ABD Dolar Endeksi (DXY), ABD verilerinden gelen pozitif sonuçlara rağmen 96.80 bölgesi civarında defansif kalmayı sürdürdü.

Endeks çevresindeki hissiyat, haftanın başlangıcında depresif kalmaya devam ederken, ABD Doları, NY Empire State Endeksinin bu ay için 10.10’a yükselerek piyasalara yukarı yönlü sürpriz yapmasına rağmen 96.80 bölgesinde Cuma günkü kayıplarını sürdürüyor.

Büyük resimde ABD Doları, yatırımcıların yakın-vadede bir ABD-Çin ticaret anlaşmasına dair artan umutlarla riskli varlıkları tercih etmelerinden kaynaklı karşı rüzgarlarla karşılaşıyor.

Veri cephesinde yarınki Sanayi Üretimi rakamları, Kapasite Kullanımı ve NAHB endeksi rakamları öncesinde Kuzey Amerika seansında TIC Akışları verisi takip edilecek.

DXY geniş risk iştahı trendlerini takip ederken ABD-Çin ticaret gelişmelerinden gelen manşetler de fiyat hareketine katkıda bulunuyor. Ek olarak ABD makroekonomik takviminden gelen pozitif sonuçlar da DXY’nin 97.00 seviyesi ve üzerine doğru hareketini destekledi. Politik tarafta ise, borç tavanı, sınır duvarı fonlaması ve gelecek yıl yapılacak seçimler ABD doları civarında ekstra oynaklık yaratabilir. Ayrıca, G10 merkez bankalarındaki 'yumuşak' duruş ile birlikte denizaşırı temellerdeki bozulma, ABD Dolarının seyrek gerilemelerini bir miktar sığ tutacaktır.

ABD Dolar Endeksi (DXY), an itibariyle gün için %0.02 kayıpla 96.83 seviyesinde işlem görüyor.

DXY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 96.75 (12 Nisan dip), 96.67 (55-günlük SMA) ve 96.03 (200-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 97.09 (10-günlük SMA), 97.52 (2 Nisan zirve) ve 97.71 (7 Mart zirve 2019) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DolarEndeksi