DXY, veriler öncesinde 96.60 yakınlarında destek buldu


  • Endeks, 96.70 yakınlarında hafif defansif şekilde işlem görüyor.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri %2.62’ye geriledi.
  • Veri cephesinde ABD Sanayi Üretimi, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

ABD Dolar Endeksi (DXY) haftalık aşağı yönlü hareketine devam ediyor görünürken, 96.70/60 bandındaki günlük dip seviyeleri bölgesini test ediyor.

Endeks, Perşembe günündeki Trump-Xi toplantısının önümüzdeki aya ertelendiğine dair haberlerin ardından talep kazanmayı başardı. ancak yukarı yönlü hareketi devam ivmesinden yoksun kaldı ve 96.80 civarında hız kaybetti. 

Yeniden ortaya çıkan ticaret endişelerinden ayrı olarak, Kuzey Kore’nin nükleer silahlardan arındırılma görüşmelerini askıya almayı değerlendirdiklerini söylemesinin ardından  jeopolitik endişeler de küresel piyasalar çevresindeki hissiyatta rolünü oynuyor.

Veri cephesinde ABD Sanayi Üretimi, NY Empire State endeksi, Kapasite Kullanımı, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

ABD-Çin ticaret cephesinden olumlu bir sonuç üzerine iyimserlik geçtiğimiz saatlerde biraz kayboldu, ancak yatırımcılar günün sonunda nihai bir anlaşma yapmayı umut ediyor gibi görünüyor. 

Diğer taraftan, ABD enflasyonu, faaliyet güçlü kalmaya devam ederken hız kaybediyor gibi görünüyor ve Fed'in özellikle de faiz artışlarıyla ilgili olarak para politikasının bir sonraki adımlarını yeniden değerlendirip değerlendirmeyeceği konusundaki tartışmalara da eklendi. Bununla birlikte ABD Dolarındaki yükselişin yeniden devamı, Başkan Trump’tan hem Fed’in politikasına hem de para biriminin seviyesine yeni bir eleştiri patlaması yaratma potansiyeli taşıyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY), an itibariyle gün için %0.5 kayıpla 96.67 seviyesinde işlem görüyor.

DXY için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 96.39 (13 Mart dip), 96.33 (55-günlük SMA) ve 95.82 (28 Şubat dip) seviyelerinde bulunurken, 96.92 (10-day SMA), 97.71 (7 Mart zirve 2019) ve 97.87 (aylık 20 Haziran zirve 2017) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR