DXY, ABD verileri öncesinde 97.00 yakınlarında kazançlarına tutundu

  • Endeks baştaki kayıplarını tersine çevirerek 97.00 seviyesine yaklaştı.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri %2.56 civarında seyrediyor.
  • ABD-Çin ticaret görüşmeleri yeniden öne çıktı.

ABD Dolar Endeksi (DXY), Asya işlem saatlerindeki negatif performansının ardından 97.00 bölgesine doğru yukarı yönlü girişimini sürdürmeye çalışıyor.

Endeks, riskli varlıkları destekleyen geniş-tabanlı hissiyat ve ABd-Çin ticaret anlaşması üzerine artan umutlar üzerine  Cuma günkü keskin geri çekilmesini takiben 21-günlük SMA’nın bulunduğu 96.85/90 bandını test ediyor.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ile Çin arasında ticaret  anlaşmasının Çin'in piyasalarını ABD şirketlerine açmasının ötesine gideceğini belirtirken, tarafların müzakerelerin nihai turuna  yaklaştığını umduğunu da vurguladı.

Veri cephesinde ABD takviminden NY Empire State endeksi ve TIC Akışları verileri ile birlikte, Chicago Fed Başkanı C.Evans’ın konuşması takip edilecek.

DXY geniş risk iştahı trendlerini takip ederken ABD-Çin ticaret gelişmelerinden gelen manşetler de fiyat hareketine katkıda bulunuyor. Ek olarak ABD makroekonomik takviminden gelen pozitif sonuçlar da DXY’nin 97.00 seviyesi ve üzerine doğru hareketini destekledi. Politik tarafta ise, borç tavanı, sınır duvarı fonlaması ve gelecek yıl yapılacak seçimler ABD doları civarında ekstra oynaklık yaratabilir. Ayrıca, G10 merkez bankalarındaki 'yumuşak' duruş ile birlikte denizaşırı temellerdeki bozulma, ABD Dolarının seyrek gerilemelerini bir miktar sığ tutacaktır.

ABD Dolar Endeksi (DXY), an itibariyle gün için %0.01 kazanç ile 96.86 seviyesinde işlem görüyor.

DXY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 96.75 (12 Nisan dip), 96.67 (55-günlük SMA) ve 96.03 (200-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 97.09 (10-günlük SMA), 97.52 (2 Nisan zirve) ve 97.71 (7 Mart zirve 2019) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DolarEndeksi