DXY, 97.00 seviyesi yakınlarında yukarı yönlü kalmaya devam ediyor

  • Endeks sağlam kalmaya devam ederken, 97.00 psikolojik seviyesi yakınlarında işlem görüyor.
  • ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Ekim ayında beklentilerden iyi geldi.
  • ABD ön Tüketici Güveni, Kasım ayında 98.2 seviyesinde geldi.

ABD Dolar Endeksi (DXY), Cuma gününde sağlam yürüyüşünü sürdürse de, 96.90 civarındaki günlük zirvelerinin ardından biraz geriledi.

Çarşamba gününde 95.70/65 bandına kadar gerileyen endeks, haftaya negatif başlangıcını hızlıca arkasında bıraktı ve haftanın sonunda alıcılarla karşılaşarak 96.00 seviyesinin üst bandını geri aldı.

Brexit ve İtalyan politikası çevresindeki belirsizliğe tepki olarak riskli varlıklar çevresindeki negatif hissiyat ile alım görünümü ABD Dolarına geri döndü. 

Ek olarak piyasa katılımcıları, FOMC’nin dünkü toplantısını takiben Fed’den Aralık ayında bir diğer faiz arttırımını hesaba katmaya devam ederken, DXY’nin haftalık toparlanmasını destekliyor.

Veri cephesinde ABD Tüketici Güveni, Kasım ayında 98.3 seviyesinde gelmesi beklenirken tahminleri altı. Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ise geçtiğimiz ayda beklentilerden fazla yükseldi.

ABD Dolar Endeksi (DXY), an itibariyle gün için %0.14 kazanç ile 96.79 seviyesinde işlem görüyor.

DXY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 95.56 (10-günlük SMA), 96.17 (21-günlük SMA) ve 95.68 (7 Kasım dip) seviyelerinde bulunurken, 96.92 (9 Kasım zirve), 97.19 (31 Ekim zirve 2018) ve 97.87 (%61.8 Fibo 2017-2018 gerilemesi) seviyeleri, endeks için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DolarEndeksi