USD/CAD, seans zirvelerini yeniliyor, gözünü 1.25 psikolojik seviyesine dikti

FXStreet - USD/CAD paritesi, 1.2430 bölgesi yakınlarında iki-haftalık dip seviyelerine gerilemesini tersine çevirdi ve pozitif ABD ekonomik verileri üzerine seans zirvelerini yeniledi. ABD Dolarının, Avrupa seansının erken saatlerinden veri süren istikrarlı ribaundu, bugünkü beklentilerden iyi gelen ABD makro verileri ve özellikle Şubat 2012’den beri en büyük kazancı kaydeden Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verilerinden ek itici güç kazandı.

Buna ek olarak, Kanada Yeni Konut Fiyat Endeksi (NHPI) aylık bazda %0.3 yükseliş beklentisi karşısında +%0.1 seviyesindeki yükseliş, ham petrol fiyatlarındaki keskin bir gerileme, Kanada Doları üzerinde ağırlık yarattı.

Zayıf ham petrol fiyatları, emtia bağıntılı CAD talebine zarar verme meyiliyle, pariteni 1.2500 psikolojik seviyesi yakınlarına yükseltti.

Ancak, yukarı yönlü hareketin devamı, dünkü az sıkılaşmacı algılanan FOMC tutanakları üzerine aşağı yönlü kalmayı sürdüren ABD Tahvil faizleri çevresindeki zayıf görünüm ile sınırlı kalmaya devam etti.

Dikkatler, Fed Güvernörleri Lael Brainard ve Jerome Powell ile birlikte, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin konuşmaları üzerinde kalmaya devam ediyor.

USD/CAD paritesi, an itibariyle %0.17 kazanç ile 1.2480 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD için önemli teknik seviyeler

1.25 (psikolojik seviye), 1.2560 ve 1.2600 (psikolojik seviye) seviyeleri direnç, 1.2400 ortaları, 1.2400 (psikolojik seviye) ve 1.2425-20 bölgesi seviyeleri parite için destek oluşturabilir.