Çin devlet medyası, borsaya geniş "destek" çağrısında bulundu - Reuters

Reuters tarafından bildirilen haberlere göre, Çin devlet medya organları, küresel borsalardaki mevcut "düzeltmelerden" korkuyu teskin etme çabasıyla, borsalar için destek çağrısında bulundu.

Önemli Başlıklar:

ABD hisse senetlerinde düzeltme “doğal”.

"Küresel bir fırtına hakkında endişelenmek ve Çin’in A-hisseleri üzerinde kötümser olmaya devam etmek körlük olur ve tamamen gereksizdir."

Yetkili makamlar, "yatırımcıların borsa hakkında hükümetin umurunda olduğunu, buna karşın borsa şirketleri ve finans kurumlarının da pazar güvenini artırmaya katkıda bulunmaları için olumlu önlemler almaları" çağrısında bulunuyorlar.

Çin Menkul Kıymetler Günü, hisse senedi fiyatlarındaki düşüşün ABD stoklarının azalmasından en aza indirgemek için hisse senedi piyasalarını istikrarlı bir şekilde dengelemek için hükümeti "iç piyasaya" likidite enjekte etmeye çağırıyor.

Global Times, Çin'in hisse senedi piyasasının Çin'in daha geniş kapsamlı ekonomisi üzerinde sınırlı bir etki yarattığını ve yerel ekonominin şu anki etkilerini atlattığını kaydetti.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Çin