Microsoft exploring use of blockchain technology, pointing to the likes of Bitcoin, Ethereum, and Litecoin

FXStreet - Teknoloji devi Microsoft'un ilgili teknolojileri için Bitcoin, Ethereum, Litecoin gibi isimlerle lakaplı blok zincir kullanımını araştırdıkları bildirildi. Şirket için ilgisinin nedeni, Microsoft Kimlik Doğrulayıcı uygulaması aracılığıyla blok merkezli teknolojilerin kendi merkezsiz kimlikleri (DID'leri) için kullanımında değer ve verimlilik görmesi.

Mevcut modele göre, insanların her türlü potansiyel meseleye maruz kaldıkları kimlik üzerinde herhangi bir kontrol biçimi bulunmadığını vurguluyorlar; hırsızlık, veri ihlalleri vb. Microsoft, Blockchain'in kullanımıyla, kimliklerini kriptolanmış dijital bir hub'ta depolayabilir, kontrol edebilir ve bunlara erişebilir.

Microsoft, "Onay ile, Microsoft Authenticator, kimlik bilgilerini ve şifreleme anahtarlarını yönetmek için Kullanıcı Aracı olarak hareket edebilecek. Bu tasarımda, yalnızca kimlik zinciri üzerinde köklü. Kimlik verileri, zincir dışı bir Kimlik Merkezi ( Microsoft tarafından görülemez) bu şifreleme anahtarlarını kullanarak şifrelenmiş.” sözleriyle yorumladı.

Daha önce, Microsoft'un IOTA ile resmi ortaklığa girmesi öne sürülmüştü, ancak daha sonra şirket tarafından reddedildi. Zamanla, Microsoft'un bu projesinde kimin ve hangi ağların birlikte çalışacağı konusunda daha net hale gelecektir. anahtarlar,"