BoJ politikasında değişikliye gitmedi, ihracatı ve çıktı değerlendirmesini düşürdü

Japonya Merkez Bankası (BoJ), Cuma günündeki 2 günlük Mart ayındaki para politikası değerlendirme toplantısını tamamladı ve para politikası ayarlarında değişiklik yapmayarak faizleri -10 baz puanda ve 10 yıllık JGB hedefini %0.00'de tuttu.

BoJ, JGB alım taahhüdünü 80 trilyon yen seviyesinde değiştirmeden bırakma kararını 8'e 1 oy ile aldı.

Faiz oranı hedeflerini sürdürme kararı, yönetim kurulu üyeleri Goushi Kataoka ve Yutaka Harada'nın muhalif olduğu 7-2 oyla verildi.

Merkez bankası ayrıca, Temmuz ayında kabul edilen ve faiz oranlarını uzun süre çok düşük tutacağı taahhüt edilen ileriye dönük rehberlikte hiçbir değişiklik yapmadı.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • BoJ
  • MerkezBankaları