BoC'dan Poloz: Teşviklerin hala gerekli olup olmadığına dair cevabı henüz bilmiyoruz

Kanada Merkez Bankası'nın (BoC),  gecelik faiz oranını %1.5'e yükseltme kararını takiben, Başkan Stephen S. Poloz ve Kıdemli Başkan Vekili Carolyn A. Wilkins,  Reuters aracılığıyla aşağıda yer alan anahtar alıntılarla, basın mensuplarının sorularını yanıtlıyorlar.

  • Uyaranın hala gerekli olup olmadığına dair cevabı henüz bilmiyoruz, güvenimiz zamanla büyüyor.
  • Diğer her şey göz önünde bulundurulduğunda, ekonominin ne kadar iyi olduğu belliyse, daha yüksek oranlar sağlanacak, ancak ne kadar yüksek ya da ne oranda olduğunu söyleyecek durumda değiliz.
  • Ne kadar yüksek ya da hangi oranda olduğunu söylemek için değil, belirgin yüksek oranlar sağlanacaktır.


 


İlgili Haberler:

USD/CAD, BoC kararı ardından 1.3080 yakınlarındaki dip seviyelerine geriledi

Kanada Merkez Bankası, politika faizini %1.5’e yükseltti

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • BoC