Birleşik Krallık'ta ücretler Şubat ayında yıllık bazda üç aylık %3.5 arttı ve tahminleri karşıladı

  • Birleşik Krallık’ta primler hariç ücretler, %3.4 beklentileri karşısında, yıllık bazda %3.4 arttı.
  • Birleşik Krallık’ta primler dahil ücretler, %3.5 beklentileri karşısında yıllık bazda % 3.5 arttı.
  • Birleşik Krallık işsizlik oranı Şubat ayında %3.9 seviyesinde kaldı.

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) Salı günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin primler hariç haftalık ortalama kazanç beklentilerinin karşılayarak, Şubat’ta önceki %3.5 ve %3.4 beklentileri karşısında %3.4’e ulaştığını belirtti. Primler dahil haftalık kazançlar ise Şubat ayında, önceki %3.5 ve beklentileri karşısında %3.5 seviyesinde geldi.

Birleşik Krallık resmi işsizlik oranı Şubat ayında %3.9 seviyesinde sabit kaldı, işsiz sayısı değişimi beklenenden daha büyük bir artış gösterdi.

İşsiz maaşı talep edenlerin sayısı Mart ayında, 20 bin artış ve daha önce görülen +26.7 bin beklentilere karşı 28.3 bin kişi arttı. Talep eden kişi sayısı %3.0'a yükseldi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • BirleşikKrallık
  • İstihdam
  • EkonomikGösterge