Birleşik Krallık: Muhafazakâr politikacı Jo Johnson, önerilen Brexit anlaşması üzerine istifa etti

Muhafazakâr politikacı ve Boris Johnson'ın kardeşi Jo Johnson, yakın zamanda "Hükümetin önerdiği Brexit anlaşmasını destekleyemem" başlıklı bir Medium postunda istifasını açıkladı. Aşağıda ifadeden bazı önemli alıntılar bulunuyor.

  • Yazarken bile, Brüksel ve Whitehall'da sonuçlandırılan Geri Çekilme Anlaşması'nın korkunç bir hata olacağı bana göre daha açık bir hale geldi.
  • Şu anda önerilmekte olan şey, iki yıl önce vaat edilen şey gibi bir şey olmayacak.
  • Mal ticareti için bir gümrük düzenlemesini nihayetinde güvence altına alsak bile, hizmet sektörü için - finans, IT, iletişim ve dijital teknoloji alanlarında - kötü bir haber olacaktır.
  • Önerilen Geri Çekilme Anlaşması, Avrupa'nın gelecekteki ilişkimizle ilgili en büyük sorunların çoğunu sınırsız bir geçiş dönemi içine park ediyor.
  • Birleşik Krallık, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşanan en büyük krizin eşiğinde duruyor.
  • Bugün Başbakan’a, Hükümetten istifamı kabul etmesini istedimi yazdım.
  • Şimdi niyetim, bu Geri Çekilme Anlaşmasına karşı oy kullanmak.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • BirleşikKrallık
  • Brexit