USD/JPY, momentumunu 111.00 psikolojik seviyesi üzerinde sürdürmeye çalışıyor

FXStreet -

   •  Boğalar, Cuma gününde üst üste beşinci seansında kontrolde kalmaya devam ediyor.

   •  Yenilenen USD alım ilgisi, yukarı yönlü hareketi destekleyici kalmaya devam ediyor.

   •  Teknik alımlar, NY seansında yukarı yönlü hareketi hızlandı
rabilir.


USD/JPY paritesi, Avrupa seansının ortalarında güçlü kazançlarına tutunsa da, kazançlarını 111.00 psikolojik seviyesi üzerinde sürdürmekte zorlanıyor görünüyor. Paritenin haftanın başlangıcından beri süregelen yukarı yönlü momentumu, Cuma gününde de bozulmadan sürerken, bugünkü yumuşak Çekirdek TÜFE Nisan verilerinden ek itici güç kazandı.

Bununla birlikte, yenilenen USD alım ilgisi, üst üste beşinci seansında yukarı yönlü güçlü görünümünü destekleyici kalmayı sürdürdü. Kısa bir duraksamanın ardından, Avrupa seansının erken saatlerinden beri ortaya çıkan taze bir USD alım ilgisi, ABD Dolar Endeksini, son saatte 93.00-ortaları civarında 5-aylık zirvelerine yükseltti.

Bu arada, ABD Tahvil faizlerindeki yumuşak bir fiyat hareketi, Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı olan Avrupa borsaları çevresindeki süregelen ihtiyatlı hissiyatı tarafından kısmen telafi edildi.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, 111.00 psikolojik seviyesi üzerinde bazı teknik alımlar üzerine yukarı yönlü hareketin devamı, muhtemel görünüyor. Günün devamında yatırımcılar, FOMC’den Lael Brainard’ın konuşmasını takip edecekler.

USD/JPY paritesi, an itibariyle %0.21 kazanç ile 111.00 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY için önemli teknik seviyeler

Destekler, 110.70 ve 110.15 (200-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 111.25-30 bölgesi ve 111.00-ortaları seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.