Avustralya-ABD 10-yıllık Tahvil faizleri farkı, birkaç-on yılın en düşük seviyesine dokundu

Avustralya 10 yıllık devlet tahvili getirisi ile ABD'li mevkidaşı arasındaki fark şu anda 0.57 baz puanda, 1981'den beri en düşük seviyesinde görülüyor.

Basitçe ifade etmek gerekirse, Avustralya’nın 10 yıllık tahvili şimdi ABD’nin 10 yıllık hazine bonosundan 57 baz puan daha düşük.

Avustralya tahvil faizleri, geçtiğimiz hafta RBA Başkanı Lowe’un bir faiz indirimini masaya getirmesinden sonra yükseldi.

Farkın son altı çeyrekte yaklaşık 100 baz puan düştüğünü belirtmekte fayda var.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Avustralya
  • Tahviller
  • ABD