AUD/USD üst üste üçüncü seansında aşağı yönlü, fakat 0.7200 seviyesi üzerinde tutunuyor

  • Mütevazı bir USD yükselişi üzerine gece işlemlerindeki toparlanma girişimini sürdürmekte zorlandı.
  • ABD-Çin ilişkileri üzerine yenilenen endişeler, AUD üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.
  • Bugünkü ana odak, yakından takip edilen ABD Tarım-Dışı istihdam raporu (NFP) üzerinde kalmaya devam edecek.

AUD/USD paritesi, üç-haftalık zirvelerindeki gece işlemlerindeki toparlanma girişimini sürdürmekte zorlanarak, üst üste dördüncü seansında negatif big görünümle işlem gördü.

Perşembe günkü hayal kırıklığı yaratan ABD özel sektör istihdamı üzerine ADP raporu mütevazı bir ABD Doları geri izlemesi tetikledi ve paritenin, ABD-Çin ilişkileri üzerine taze endişelere tepki olarak dokunduğu 0.7200-alt seviyelerine doğru önceki gerilemesinin bir kısmını toparlamasına yardımcı oldu.

ABD Doları, potansiyel bir resesyonun erken uyarı işareti olarak görülen ABD Tahvil getiri eğrisinin kısa ucundaki bir tersine dönüş üzerine endişeler ve ABD borsalarındaki iyi sayılabilecek bir toparlanma ile güvenli limanların talep bulmakta zorlanmasıyla daha da baskı altında kaldı.

Ancak yukarı yönlü hareket, Cuma gününde Asya seansı sırasında devam ivmesinden yoksun kaldı ve bu sefere ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir toparlanma ile desteklenen ABD Doları çevresindeki hafif pozitif bir görünüm ile sınırlı kalmayı sürdürdü.

Parite, süregelen aşağı yönlü görünümüne rağmen yatırımcıların ABD Tarım-Dışı istihdam raporu (NFP) öncesinde agresif pozisyonlar almaktan sakınmasıyla başını 0.7200 psikolojik seviyesi üzerinde tutmayı başardı.

AUD/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.19 kayıpla 0.7220 seviyesinde işlem görüyor.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 0.7200 (psikolojik seviye) ve 0.7170-65 bölgesi seviyelerinde bulunurken, 0.7235-40 bölgesi, 0.7265-70 bölgesi ve 0.7300 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • AUDUSD