AUD/USD, USD’nin güçlenmesi üzerine 0.7530 yakınlarında günlük dip seviyelerine geriledi

  • ABD Dolar Endeksi, Kuzey Amerika seansında 94.-ortalarına doğru ilerledi.
  • ABD Perakende Satışlar verileri, ekonomik gücü teyid etti.
  • Avustralya istihdam rakamları, hayal kırıklığıya uğrattı.

AUD/USD paritesi, Asya seansının erken saatlerinde Avustralya’dan gelen kasvetli istihdam rakamlarını takiben keskin şekilde gerilemesinin ardından, Kuzey Amerika seansında kayıplarını geri izlemeyi başardı. Ancak, artan USD talebi, son birkaç saattir paritenin üzerinde ağırlık yarattı ve pariteyi 0.7532 seviyesinde taze bir günlük dip seviyesine sürükledi. Parite, an itibariyle %0.66 kayıpla 0.7531 seviyesinde işlem görüyor.

Avustralya’dan gelen veriler, işsizlik oranının Mayıs ayında %5.6’dan %5.4’e gerilediğini gösterse de, tam-zamanlı istihdam rakamındaki 20.6 binlik gerileme, işgücü piyasasının güç kaybettiğini öne sürdü.

Günün devamında, ABD Sayım Bürosu tarafından yayınlanan aylık rapor, perakende satışların Mayıs ayında aylık bazda %0.8 yükseldiğini ve %0.4 piyasa tahminlerini aştığını, ve ithalat fiyat endeksinin yıllık bazda %4.3 büyüfüğünü gösterdi.

Pozitif verilere ek olarak, AMB ve Mario Draghi tarafından sunan az sıkılaşmacı duruş, piyasa katılımcılarının USD’ye dönmesine neden oldu. ABD Dolar Endeksi, 94.50 seviyesinde Mayıs sonlarından beri en yüksek seviyesine tırmanmasının ardından, son kazançlarının ufak bir kısmını sildi ve en son gün için %0.9 kazanç ile 94.38 seviyesinde görüldü.

AUD/USD için önemli teknik seviyeler

Destekler, 0.7515 (1 Haziran dip), 0.7475 (29 Mayıs dip) ve 0.7410 (9 Mayıs dip) seviyelerinde bulunurken, 0.7565 (50-DMA), 0.7660 (100-DMA) ve 0.7710 (200-DMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • AUDUSD