AUD/USD, kayıplarını konsolide ederken, Ocak 2017’den beri en düşük kapanışına doğru ilerliyor

  • AUD/USD toparlandı fakat risk iştahsızlığı ile zayıflayarak negatif bölgede kalmaya devam etti.
  • ABD Dolar Endeksi, bir yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

AUD/USD paritesi, bugün 0.7279 seviyesinde, geçtiğimiz yılın Ocak ayından beri en düşük seviyesinde dip gördü ve ardından mütevazı şekilde toparlandı. Parite, 0.7320 seviyesine yükseldi fakat baskı altında kalmaya devam etti.

Paritenin gerilemesi, Türk Lirası’ndaki keskin gerilemeyi takiben risk iştahsızlığı ile tetiklendi. Türkiye’deki durum, finansal piyasalarda endişeleri arttırdı ve ABD Doları, Yen ve İsviçre Frankının talebini arttırdı.

Avustralya Merkez Bankası (RBA) bugün erken saatlerde Para Politikası Bildirisini yayınladı fakat yeni bir bilgi sunmadı. Türkiye’deki kriz, Avrupa piyasalarını vurdu ve Cuma gününde ana yönlendirici olmayı sürdürüyor. ABD enflasyon verileri, hali hazırda talep bulan USD üzerinde etki yaratmadı.

AUD/USD paritesi, an itibariyle %0.87 kayıpla 0.7309 seviyesinde işlem görüyor.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 0.7285, 0.7245 ve 0.7220 seviyelerinde bulunurken, 0.7320, 0.7345 ve 0.7380 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • AUDUSD