AUD/USD Cuma günkü 1-aylık dip seviyelerinden toparlanmayı sürdürdü ve 0.7100 seviyesi yakınlarında kazançlarına tutundu


  • Faktörlerin bir kombinasyonu, yakın-vadeli aşırı satış koşullarıyla kar-satışları teşvik etti.
  • Süregelen ihtiyatlı hissiyat, süregelen USD rallisi ve taze ABD-Çin ticaret gerilimleri kazançları sınırlandırabilir.

AUD/USD paritesi Cuma günündeki bir-aylık dip seviyelerinden toparlanmasını sürdürdü ve şimdi momentumunu 0.7100 seviyesi üzerinde sürdürmeye çalışıyor.

Parite, geçtiğimiz haftaki RBA’nın az sıkılaşmacı dönüşü üzerine tetiklenen kayıplarının ardından yeni işlem haftasının başlangıcında pozitif hareket kazandı ve ABD dolarının rallisini yaklaşık altı-haftalık zirveleri yakınlarına doğru sürdürmesine omuz silkti.

Hafif aşırı satış koşulları karşısında Çin borsasındaki güçlü demir fiyatları ralisi, Avustralya Dolarına minör bir itici güç sağladı ve kar-satışları hareketi teşvik etti.

Bununla birikte Çin Yuanı’nın güçlenmesi Çin-vekili Avustralya Dolarına destek sağladı ve paritenin yükselişini destekledi. Gerçi süregelen ihtiyatlı hissiyat, yukarı yönlü güçlü hareketleri sınırlandırabilir.

Bununla birlikte yenilenen ABD-Çin ticaret gerilimleri üzerine süregelen ihtiyatlı hissiyat da yatırıcıların güvenli liman varlıklara olan iştahını kabartmaya devam edebilir ve kazançların sınırlandırılmasına katkıda bulunabilir.

Dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticaret ihtilafı üzerine endişeler, ABD Başkanı Trump’ın 1 Mart tarife son tarihinden önce Çin Devlet Başkanı Xi ile görüşmeyeceğini teyid etmesinin ardından yeniden su yüzüne çıktı.

Dolayısıyla odağın bu haftaki ABD-Çin ticaret görüşmeleri üzerinde kalmaya devam etmesiyle, yükselişin devamı için pozisyonlanmadan önce alımların güçlü bir şekilde devam etmesi için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 0.7060 bölgesi ve 0.70 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 0.7120 bölgesi, 0.7145-50 bölgesi ve 0.7170 bölgesi (100-day SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR