AUD/USD 0.71 öncesinde direnç buldu, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde ufak kazançlarına tutundu

  • Yenilenen ticaret iyimserliği AUD’un güç kazanmasına yardımcı oldu.
  • ABD Dolar Endeksi, 96.50 seviyesi üzerinde dar bir işlem aralığı içinde kalmayı sürdürüyor.
  • NY bölgesinde imalat momentum kaybetti.

AUD/USD Cuma gününde talep kazandı ve Perşembe gününde 30-pip civarında kaybetmesinin ardından 0.71 seviyesine doğru yükseldi. Ancak ABD Doları gün için dirençli kalırken parite zirvelerinden geriledi ve en son, günlük bazda %0.15 kazanç ile 0.7075 seviyesinde işlem görüyordu.

ABD’nin Trump-Xi zirvesini Nisan ayı sonlarına ertelemek istediğine dair haberlere rağmen Çin’in devlet haber ajansı Xinhua, Çin Başbakan Yardımcısı Liu’nun ABD ticaret temsilcisi Lighthizer ve Hazine Sekreteri Mnuchin ile telefonla konuştuğunu ve ticaret görüşmelerinde önemli bir ilerleme kaydedildiğini bildirdi. Yenilenen ticaret iyimserliği Asya seansında AUD talebini destekledi ve paritenin Perşembe günkü gerilemesini takiben toparlanmasına izin verdi.

Diğer yandan ABD Dolar Endeksi Cuma gününde toparlanmasını sürdürmeye çalışıyor ve pariteyi günlük zirvelerinden geri çekilmeye zorluyor. NY Fed imalat endeksi Mart ayında 3.7’ye geriledi ve piyasaların 10 beklentilerini geniş bir marj ile kaçırdı. DXY, an itibariyle gün için %0.06 kazanç ile 96.78 seviyesinde işlem görüyor.

Veri cephesinde ABD’den Sanayi Üretimi, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler 0.7040 (14 Mart dip), 0.7000 (psikolojik seviye) ve 0.6915 (13 Ocak dip) seviyelerinde bulunurken, 0.7095 (günlük zirve/20-DMA), 0.7130 (50-DMA) ve 0.7165 (28 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • AUDUSD