AUD/USD, 0.7080 bölgesi civarında yön bulmakta zorlanıyor


  • Parite 0.7100-altı seviyelerde baskı altında kalmaya devam ediyor.
  • AUD, RBA Başkanı Lowe’ın geçtiğimiz haftaki konuşmasını takiben depresif kalmayı sürdürdü.
  • NAB İş Güveni ve Konut Kredileri verileri takip edilecek.

Avustralya Doları haftanın başlangıcında kazançlarını kayıplarla değiştirirken, AUD/USD paritesini geçtiğimiz hafta 0.7060 civarında dip görmesinin ardından 0.7080 bölgesine taşıdı.

Parite, ABD Doları çevresindeki daha sağlam bir görünüme ve riskli varlıklar çevresindeki hissiyattaki iniş ve çıkışlara rağmen 0.7080 bölgesinde yukarı yönlü hareket kazandı.

Avustralya Merkez Bankası (RBA) Başkanı P.Lowe’nin geçtiğimiz haftaki az sıkılaşmacı yorumlarının ardından, haftanın ikinci yarısında Pekin’de devam etmesi beklenen ABD-Çin ticaret görüşmeleri öncesinde AUD’un baskı altında kalması bekleniyor.

Başkan Lowe’un bir faiz indirimi şansını eşit olarak dengeli gördüğünü söyleyerek merkez bankasının Salı günündeki toplantısındaki ‘çok da güvercin olmayan’ mesajını tersine çevirdiğini hatırlatalım.

RBA'nın teyit ettiği nötr duruş, AUD alıcılarını şu an için korkutmuş görünüyor. Ayrıca, merkez bankasının Çin'deki potansiyel yavaşlama, iç konut sektöründeki düzeltmeler ve yükselen ticari kargaşayla ilgili büyüme tahminlerini düşürdüğünü not edelim. RBA şimdi ekonominin Haziran ayında sona eren bir yılda, önceki %3.5 karşısında %2.5 oranında büyümesini bekliyor.

AUD/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.02 kazanç ile 0.7085 seviyesinde işlem görüyor.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 0.7169 (55-günlük SMA), 0.7283 (200-günlük SMA) ve 0.7295 (31 Ocak zirve 2019) seviyelerinde bulunurken, 0.7060 (8 Şubat dip), 0.7021 (aylık 26 Ekim dip 2018) ve 0.7000 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR