AUD/USD, 0.6900-alt seviyelerine doğru önceki gerilemesini tersine çevirse de negatif bölgede kalmaya devam ediyor


  • ABD-Çin ticaret gerilimleri Avustralya Doları üzerinde ağırlık yaratmaya devam ediyor.
  • Avustralya işsizlik oranındaki beklentilerden fazla artış ek baskı yarattı.
  • Yumuşak bir USD fiyat hareketi, aşırı satış koşulları üzerine kayıpların devamının sınırlandırılmasına yardımcı oldu.

 AUD/USD paritesi şimdi aşağı yönlü bir konsolidasyon evresine girmiş görünürken, 0.6900 seviyesinin hemen üzerindeki 4-4..5 aylık dip seviyelerinde dar bir işlem aralığında seyrediyor görünüyor.

Parite önceki aşağı yönlü yörüngesini sürdürürken, Nisan ayında %2.5 seviyesinde sekiz-aylık zirvesine sıçrayan Avustralya işsizlik oranındaki beklentilerden fazla artışa tepki olarak kayıplarını sürdürdü. Buna ek olarak önceki ayın okuması da %5.0’dan %5.1’e yukarı yönlü revize edildi ve tam zamanlı istihdam 6.3 bin azaldı ve RBA’dan bir faiz indirimi olasılıklarını arttırdı.

ABD-Çin ticaret gerilimleri ve Çin’de yavaşlayan ekonomik büyüme üzerine yenilenen endişeler, Çin vekili Avustralya Doları üzerinde aşağı yönlü baskı yarattı. Bununla birlikte yaygın ihtiyatlı hissiyat, akışları AUD gibi riskli olarak algılanan para birimlerinden uzaklaştırırken, aşağı yönlü baskının azalmasına ve paritenin yakın vadeli aşırı satış koşullarıyla günlük dip seviyelerinden 20-pip civarında toparlanmasına yardımcı oldu.

Veri cephesinde ABD’den haftalık ilk işsizlik başvurular, Philly Fed endeksi, İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları verileri beklenirken, Minneapolis Fed Başkanı N.Kashkari Para Politikası ve Ekonomi üzerine görüşlerini paylaşacak. 

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

AUD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6927
Bugünkü Günlük Değişim -0.0002
Bugünkü Günlük Değişim % -0.03
Bugünkü Günlük Açılış 0.6929
 
Trendler
Günlük SMA20 0.7027
Günlük SMA50 0.7075
Günlük SMA100 0.7104
Günlük SMA200 0.7153
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6949
Önceki Günlük Dip 0.6914
Önceki Haftalık Zirve 0.7048
Önceki Haftalık Dip 0.6947
Önceki Aylık Zirve 0.7206
Önceki Aylık Dip 0.6988
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6927
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6936
Günlük Pivot Noktası S1 0.6912
Günlük Pivot Noktası S2 0.6896
Günlük Pivot Noktası S3 0.6877
Günlük Pivot Noktası R1 0.6947
Günlük Pivot Noktası R2 0.6966
Günlük Pivot Noktası R3 0.6982

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR