AUD/USD, 0.6800-ortalarının hemen üzerinde haftalık dip seviyeleri yakınlarında zorlanıyor


  • RBA’nın güvercin tonlu para politikası bildirisi, Cuma gününde parite üzerinde taze baskı yarattı.
  • USD, ABD Tahvil faizlerindeki süregelen yükseliş üzerine birkaç-haftalık zirveleri yakınlarında kalmayı sürdürdü.
  • Yumuşak risk hissiyatı, akışları riskli varlıklardan uzaklaştırıyor.

AUD/USD paritesi, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde aşağı yönlü ağır görünümünü korudu ve 0.6860 bölgesi civarındaki haftalık işlem aralığının alt bandı yakınlarına yerleşti.

Parite, önceki seansın gün içi pozitif hareketini sürdürmekte başarısız oldu ve RBA’nın Para Politikası Bildirisi’ndeki (SoMP) güvercin tonuna tepki olarak haftanın son işlem gününde taze dirençle karşılaştı.

Negatif faktörlerin bir kombinasyonu ile baskı altında kaldı

Parite, yenilenen ABD Doları alım ilgisiyle baskı altında kalmayı sürdürdü. Yatırımcıların Perşembe günkü karışık ticaret manşetlerini sindirmesiyle, ABD Tahvil faizlerindeki taze bir yükseliş ayağı, USD talebini destekledi.  

Yetkililerin Perşembe gününde , Çin ve ABD'nin "birinci aşama" bir ticaret anlaşmasında tarifeleri geri almayı kabul ettiklerini söylerken, diğer haberler, konunun Beyaz Saray'da şiddetli iç muhalefetle karşı karşıya kaldığını öne sürdü.

Bu arada, borsa piyasaları çevresindeki ihtiyatlı bir hissiyatla görülen hafif yumuşak bir risk görünümü, akışları Avustralya Doları gibi daha riskli olarak algılanan para birimlerinden uzaklaşmasına katkıda bulundu.

Veri cephesinde Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri ve San Francisco Fed M.Daly’nin konuşması takip edilecek.

AUD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

AUD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6863
Bugünkü Günlük Değişim -0.0037
Bugünkü Günlük Değişim % -0.54
Bugünkü Günlük Açılış 0.69
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6847
Günlük SMA50 0.681
Günlük SMA100 0.685
Günlük SMA200 0.6949
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.6914
Önceki Günlük Dip 0.6861
Önceki Haftalık Zirve 0.693
Önceki Haftalık Dip 0.681
Önceki Aylık Zirve 0.693
Önceki Aylık Dip 0.667
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6894
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6881
Günlük Pivot Noktası S1 0.6869
Günlük Pivot Noktası S2 0.6839
Günlük Pivot Noktası S3 0.6816
Günlük Pivot Noktası R1 0.6922
Günlük Pivot Noktası R2 0.6945
Günlük Pivot Noktası R3 0.6975

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR