Asya borsaları, yumuşak Çin verileri ve küresel büyüme endişeleri üzerine negatif bölgede kaldı

Asya borsaları, önde gelen merkez bankalarının kötümserliği, küresel büyüme üzerine kuşkular ve ABD ve Çin’den gelen karışık verilerin önceki ilerlemelerinin sorgulanmasıyla üst üste ikinci gününde zorlanmaya devam ediyor. Buna ek olarak AB’den gelen son işaretler de AB ile ticaret ilişkilerine zarar verebilir.

MSCI Asya Pasifik endeksi, Ağustos ayından beri en yüksek seviyelerinden %0.3 sildi. Japonya neredeyse yatay kaldı.

Çin hisseleri yumuşak gelen Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini görmezden gelemedi. CSI300 endeksi %1.0 civarında kayıpla seyrederken, Hang Seng endeksi an itibariyle %0.80 kayıpla seyrediyordu.

S&P/ASX200 endeksindeki yaklaşık %0.2 gerileme de Avustralyalı yatırımcılar da hayal kırıklığına uğradığı şekilinde görülebilir. Hindistan Sensex marjinal şekilde negatif bölgede kalırken Kore’nin KOSPI de Hindistan şablonunu izliyor.

Risk hissiyat da ABD 10-yıllık Tahvil faizlerinin %2.47 seviyesine gerilemesiyle yumuşak kaldı.

Ham petrol fiyatları da IMF tarafından gelen küresel büyüme tahminleri üzerine son uyarılarla yükselişini beş aylık zirveleri üzerine sürdürmekten sakındılar.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Borsalar
  • Asya