Asya borsaları ticaret üzerine pozitif haberleri ve risk iştahlı hissiyatı kutluyor

Asya borsaları, ABD’li mevkidaşlarının son performansını takip ederek Pazartesi günü erken saatlerde dokuz-ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Sadece JP Morgan ve Wells Fargo’dan gelen güçlü kazançlar raporları değil, aynı zamanda ABD-Çin ticaret görüşmelerinden gelen son pozitif işaretler ve Çin ticaretinden gelen hoş rakamlar ve kredi verileri de Asya hisse senedi yatırımcılarını mutlu etti.

MSCI’nın Japonya hariç Asya-Pasifik endeksi, yaklaşık %0.6 kazançla 685.45 seviyesinde Temmuz ayından beri en yüksek seviyesine yükselirken, Japonya’nın Nikkei endeksi %1.5 yükselişle 22190 puan seviyesinde işlem görüyordu.

Çin’in Hang Seng endeksi %0.6 yükselirken, Avustralya’nın ASX 200 endeksi 6252 yakınlarında büyük ölçüde yatay seyrediyordu. Ayrıca Güney Kore’nin Kospi endeksi %0.4 ve Hindistan’ın Sensex endeksi an itibariyle %0.3 kazançla seyrediyor. Endonezya’nın Jakarta Bileşik Endeksi fe 17 Nisan Çarşamba günkü genel seçimler öncesinde %0.5 yükselişte kalmayı sürdürüyordu.

Risk iştahlı hissiyat, aynı zamanda ABD 10-yıllık Tahvil faizlerinin %2.56 civarında değişmeden kalmasıyla desteklenirken, Avustralya 10-yıllıkları 6 baz puan artışla %1.94 seviyesinde seyrediyor.

Wall Street’te Dow Jones Industrial Average %1.0’dan fazla yükselirken, S&P500 ve Nasdaq endeksleri %0.5 civarı kazançla seyrediyordu.

JP Morgan, Goldman Sachs Group Inc., Citigroup Inc. and Bank of America Corp. bankalarının bu hafta sonuçların beklentilerle aynı çizgide gelmesi beklenirken takip etmeye değer olacak. Aynı zamanda Reuters’in Çin ile ticaret müzakerelerinde daha yumuşak bir duruş sergilediğine dair haberleri de küresel borsalar için pozitif bir işaret. Ayrıca Ham petrol fiyatları beş-aylık zirveleri civarında zorlanıyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Borsalar
  • Asya