Asya borsaları küresel kötümserlik ve Brexit endişeleriyle düştü

Asya borsaları önceki yükselişini sürdürmekte başarısız oldu ve küresel ekonomik büyümeyi destekleyecek makro verilerin eksikliğinde Brexit endişelerinin yatırımcı hissiyatını zorlamasıyla Çarşamba gününde negatif bölgede kaldı. Japon piyasaları ağır kayıplara şahitlik ederken Avustralya yatırımcıları da yumuşak gelen veriler üzerine aşağı yönlüye döndü.

Reuters, MSCI Asya-Pasifik endeksinin yavaş işlemlerde %0.45 gerilediğini bildirdi. Hindistan ve Vietnam piyasaları erken saatlerde kazançlar kaydederken Singapur piyasaları %0.76 kaybetti.

Japonya makine siparişleri verilerindeki gerileme, Nikkei’de yaklaşık %1’lik bir gerileme ile sonuçlanırken, Avustralya S&P/ASX 200, Westpac tüketici güveni aylık rakamından gelen hayal kırıklığının ardından %0.2 düşüşle seyrediyordu.

Taze olumlu motivasyon eksikliği Asya piyasalarındaki ayıları geri çağırırken, İngiltere'den son haberler, Başbakan Theresa May’ın İngiliz milletvekillerini Brexit planını desteklemeye ikna etme konusunda bir kez daha yenilgiye uğradığını öne sürdü. Ek olarak, ABD ticaret temsilcisi Robert Lighthizer ve dışişleri sekreteri Mike Pompeo dahil olmak üzere müzakerecilerden ABD-Çin ticaret anlaşmasında sıkıntı beklendiği üzerine gelen manşetler de karamsarlığı güçlendirdi.

Bugün Brexit'i çevreleyen gelişmeler piyasalara orta bir yön verebilirken, Perşembe’nin Şubat ayındaki perakende perakende satışları ve Çin’den sanayi üretimini izlemek önemli olabilir. Sanayi üretiminin bir önceki yılın aynı dönemine göre önceki %5.7 karşısında %5.5 artması beklenirken, perakende satış büyümesi de yıllık %8.2'den %8.1'e düşebilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • NewsTrading
  • GelişenPiyasalar
  • Borsalar
  • Asya