Altın zirvelerinden gerilese de, 5-aylık zirveleri üzerinde yukarı yönlü kalmaya devam ediyor

  • Kasvetli manşet NFP, USD satışları teşvik etti ve bir yükseliş sağladı.
  • Risk-iştahlı hissiyat/ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir yükseliş kazançları sınırlandırıyor görünüyor.

Altın, NFP-sonrası yükselişinin bir kısmını silse de, son saatte dokunduğu beş-aylık taze zirvelerinin menzili içerisinde kalmayı sürdürdü.

ABD Doları, bugünkü manşet NFP okumasından gelen büyük bir hayal kırıklığı üzerine kazançlarını kaybetmekten ziyade defansif tutundu ve dolar ile ölçümlendirilen emtiaya iyi sayılacak bir yükseliş sağladı. 

Ancak kıymetli metalin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratan süregelen risk-iştahlı hissiyat, ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir toparlanma ile birlikte, getirisiz emtia için kaçış rallilerini sınırlandırdı.

Emtia, haftayı pozitif bir görünümle kapatma yolunda kalmaya ve Temmuz başlarından beri en yüksek kapanışını kaydetme yolunda ilerliyor.

XAU/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1240-38$ bölgesi ve 1234-33$ bölgesi civarında bulunurken, 1250$ bölgesi ve 1257-58$ bölgesi seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Altın
  • Emtialar