Altın, 1.310 seviyesinin hemen üzerinde seans dip seviyelerini test ediyor


  • USD, 6-haftalık zirvelerine tırmandı ve aşağı yönlü baskıyı arttırdı.
  • Risk-iştahsız hissiyat/yeniden canlanan ABD-Çin ticaret gerilimleri kayıpların sınırlanmasına yardımcı olabilir.

Ons altın, yeni haftanın başlangıcında taze direnç ile karşılaştı ve an itibariyle 1310$ seviyesinin hemen üzerinde, işlem aralığının alt bandına yerleşti.

Kıymetli metal geçtiğimiz haftaki bir-haftalık dip seviyelerinden geç toparlanmasını sürdürmekte zorlanarak, ABD rallisinin devamı üzerine yenilenen satış baskısı altında kaldı.

Federal Rezerv’in son az sıkılaşmacı dönüşünün ardından USD altı-haftalık zirveleri yakınlarında tutundu ve dolar ile ölçümlendirilen emtia üzerinde aşağı yönlü taze baskı yarattı.

USD, ABD Tahvil faizlerinin gerilemesinden nispeten etkilenmemiş görünürken, süregelen ihtiyatlı hissiyat kıymetli metalin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı olurken, daha derin kayıpları en azından şimdilik sınırlandırıyor görünüyor.

Küresel büyüme endişeleri karşısında ABD-Çin ticaret gerilimlerinin yeniden su yüzüne çıkması, yatırımcıların riskli varlıklar için iştahını kaçırdı ve küresel borsa piyasalarındaki daha zayıf bir görünümle görüldü.

USD fiyat dinamiklerinin emtianın momentumu için özel yönlendirici olmasıyla, piyasa katılımcıları, Fed Başkanı Jerome Powell dahil olmak üzere bazı FOMC üyelerinin konuşmalarını takip edecekler.

Ayrıca son enflasyon rakamları ve aylık perakende satışlar verileri de emtiaya yön sağlayabilir.

XAU/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1310$, 1307-06$ bölgesi ve 1300$ (psikolojik seviye) bölgeleri civarında bulunurken, 1314-15$ bölgesi, 1321-22$ bölgesi ve 1326$ seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR