Altın, 1.230$ yakınlarında direnç ile karşılaşarak tutunamadı

  • Kıymetli metal, dünkü yukarı yönlü hareketini sürdürmekte zorlandı.
  • Paritenin son ilerlemesi, 1.230$ yakınlarında 100-günlük SMA direncinde direnç ile karşılaştı.
  • Altın, yatay yönlü hareketini kırmasının ardından 3-aylık zirvelerinde işlem gördü.

Ons altın, 1.230$ yakınlarında, işlem aralığının üst bandında yön arayışı içerisinde seyrediyor.

Kıymetli metal, Perşembe gününde riskli varlıklardaki keskin satışların devamını ve ABD 10-yıllık Tahvil faizlerindeki gerilemeyi takiben 30$’dan fazla kazandı. Metal, Ağustos-ortalarından beri süregelen birkaç-haftalık yatay yönlü görünümünü kırmayı başardı.

Ek olarak son birkaç seanstaki artan volatilite, VIX endeksinin 20.00 seviyesi üzerinde en son Mayıs ayında gördüğü seviyelere tırmandı ve külçe altının yukarı yönlü güçlü hareketini sürdürmesine yardımcı oldu.

Ancak USD’nin bugünkü toparlanması, yakında duyurulan Xi-Trump toplantısı üzerine ABD-Çin ticaret savaşı üzerine endişelerin azalması ile birlikte, fiyatlardaki yükselişi bir şekilde sınırlandırdı.

Ons Altın, an itibariyle %0.40 kayıpla 1.219,37$ seviyesinde işlem görüyor.

XAU/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1,200.73$ (10-günlük SMA), 1,199.10$ (21-günlük SMA) ve 1,180.74$ (aylık 28 Eylül dip) seviyelerinde görünürken, 1,226.87$ (11 Ekim zirve), 1,228.92$ (100-günlük SMA) ve 1,277.74$ (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Altın