ABD: Zayıf işgücü piyasası verileri - Nordea Markets

Nordea Markets'de araştırma analisti olan Anders Svendsen, ABD işgücü piyasasının kasıtsız maaş ve ücret artışının beklenenden daha zayıf olduğunu, ancak işsizlik oranının beklenenden daha yüksek olduğunu belirterek, Kasım ayı için zayıflık gösterdiğini belirtti.

Önemli Alıntılar:

“İş kazançları: Son iki aydan beklenenden daha zayıf ve hafif olumsuz revizyonlar. 12 aylık eğilim 200 bin civarında seyrediyor, ancak istihdam artışı büyük olasılıkla 2019'da hızını kaybedecek. İlk yarıda 175 bin civarında bir trend bekliyoruz, yılın ikinci yarısında ise 125 bin civarına düşüyor. ”

Ücret artışı: Ortalama saatlik kazançlar beklenenden biraz daha yavaşdı ancak ardı ardına ikinci ayda %3 y/y üzerinde çalışıyor. Ücret artışı, bu düşük seviyedeki işsizlik oranıyla daha da ileriye gitmeyi bekliyor.”

“İşsizlik: Çok düşük seviyelerde değişmedi, ancak geniş işsizlik oranı (U6) artıyor - geçici olarak - Kasım ayında %0.2 puan.”

“Geleceğe bakış: İşgücü piyasası hala sıkı ve bir sonraki kriz dönemine kadar daha da sıkılaşacak. Ancak, istihdam eğilimi 2019 yılında zayıflayacak ve işsizlik oranının mevcut seviyelerden çok daha düşük olduğunu görmek zor. ”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Tarım-Dışıİstihdam
  • ABD
  • Bankalar