ABD: UoM Tüketici Güven Endeksi 98 beklentisi karşısında 98.3'e geriledi

Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi, Ekim ayında kaydedilen 98,6 seviyesinden Kasım ayı ilk tahmininde 98.3 seviyesine düştü ve 98 piyasa beklentisinden biraz daha iyi geldi.

Basın bildirisinden önemli çıkarımlar:

  • Tüketici duyarlılığı Ekim ayının başından bu yana Ekim ayı başında neredeyse değişmedi.
  • Önemli olarak, mülakatlar Çarşamba gecesi geçti, bu yüzden orta dönem seçim sonuçları tüketiciler tarafından bilinince sadece bir günlük bir çakışma vardı.
  • Gelir beklentileri iyileşti ve tüketicilerin istihdamda güçlü büyümeye devam etmesini bekliyorlar, ancak tüketiciler de yükselen enflasyonu ve daha yüksek faiz oranlarını bekliyor.
  • Nominal gelir beklentilerindeki yenilenen güç, genel harcama beklentileri için kritik öneme sahiptir.

Kasım (ön) sonuçları:

  • Tüketici güveni endeksi Ekim ayındaki 98.6 seviyesi karşısında 98.3 seviyesinde.
  • Mevcut Ekonomik Koşullar Endeksi, Ekim ayındaki 113.1 seviyesi karşısında 113.2 seviyesinde.
  • Tüketici Beklentileri Endeksi Ekim ayındaki 89.3 seviyesi karşısında 88.7 seviyesinde.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ABD