ABD: Toptan ticaret satışları eylül ayında %0.2 artarak 511.2 milyar dolara yükseldi

ABD Sayım Bürosu Cuma günü yaptığı açıklamada, "Eylül 2018'in perakende toptan satışlarının revize edilen Ağustos seviyesinden %0.2 artışla 511.2 milyar $ olduğunu ve Eylül 2017 seviyesinden %7.8 artış gösterdiği bildirildi."

Basın bildirisinden önemli başlıklar:

  • Tüccar toptancılarının toplam stokları Eylül ayı sonunda revize Ağustos seviyesinden %0.4 artarak, 644.6 milyar dolar oldu.
  • Toplam stoklar revize Eylül 2017 seviyesinden %5.2 oranında artmıştır.
  • Tüccar toptancıları için Eylül stok/satış oranı 1.26 oldu. Eylül 2017 oranı 1.29 idi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ABD