ABD: Ticari gerilimler kötüleşiyor - Rabobank

Rabobank'taki araştırma ekibi, ABD'nin, 200 milyar dolarlık Çin mallarına %10'luk tarifeleri açıklaması ve ticaret gerilimlerini daha da artırmasını kaydetti.

Önemli Alıntılar:

“Çin yanıt vereceğine söz verdi, ancak nispeten daha küçük ithalat faturası olduğu düşünüldüğünde sadece mallar üzerine yapamaz.”

“Piyasa, son zamanlardaki zayıflığı, bir FX savaşından ziyade “yetişme” olarak görmeye devam ediyor.”

“Ancak, ticaret savaşlarının gittikçe kötüleşmesi, Fed’in faiz arttırması ve Çin’in yavaşlamasıyla bu da hala değişebilir.”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ABD