ABD tarifeleri, temel olarak politik riskler, ABD hisse senedi piyasası performansındaki endişeler nedeniyle ertelendi - Goldman Sachs


Goldman Sachs analistleri, ABD Ticaret Temsilciliği’nin (USTR) Çin’e uygulanan tarifelerin 15 Aralık Salı’ya kadar ertelenmesi açıklamasının ardından yayınladıkları en son müşteri notunda iki önemli nedenden bahsetti.

Önemli Alıntılar:

“Bazı mallar üzerindeki tarifelerin uygulanmasını geciktirme kararının, tatil sezonu öncesinde tüketici mallarına tarifelerin uygulanması ve ABD hisse senedi piyasasında son zamanlarda görülen bozulma ile ilgili politik riskler nedeniyle ortaya çıktığını düşünüyoruz.

Kararın verilmesinde, Beyaz Saray'ın ticaret kısıtlamalarını ne kadar hızlı veya en azından ne kadar çabuk hızlandırabileceğine dair bir sınır var.

Duyuru, Beyaz Saray'ın ticaret politikasına nasıl yaklaştığına dair artan (ve piyasa dostu) bilgi sağlıyor gibi görünüyor; ABD-Çin'deki önemli bir değişimi temsil ettiğine inanmıyoruz. ”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR