ABD: İthalat fiyatları, Mayıs ayındaki %0.9 artışın ardından, Haziran ayında %0.4 azaldı

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu Cuma günü yaptığı açıklamada, "ABD ithalat fiyatları Mayıs ayındaki %0.9'luk bir artış sonrasında, Haziran ayında %0.4 oranında azaldı." dedi.

Resmi rapordan önemli bulgular:

  • Haziran gerilemesi, Şubat 2016'daki %0.5 gerilemesinden beri en büyük aylık düşüş oldu.
  • Haziran ayında yaşanan düşüşe rağmen, genel ithalat fiyatları Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında %4.3 oranında arttı.
  • ABD ihracat fiyatları, önceki ay %0.6 yükselmesinin ardından, Haziran ayında %0.3 arttı.
  • Toplam ihracat fiyatları, geçtiğimiz 12 ayda %5.3 oranında artarken, endeksin Ekim 2011’de %6.3 yükselmesinden beri en büyük bir yıllık yükselişini kaydetti.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ABD