ABD ekonomisi Kasım ayında 155 bin yeni iş eklerken, ücretler % 3.1 arttı

  • ABD ekonomisi, Kasım ayında 115 bin yeni iş yarattı, önceki ayın 237 binden geriledi.
  • ABD ücretleri Kasım ayında yıllık bazda %3.1 yükseldi ve piyasa beklentilerini karşıladı.

ABD Çalışma Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD işgücü piyasasının Kasım ayında aşağı doğru revize edilen 237 bin seviyesinden  gerileyerek 155 bin yeni iş yarattığını bildirdi. Aynı zamanda, ABD ücretleri Kasım ayında bu yılın Ekim ayına göre değişmeyerek %3.1 arttı.

ABD işgücü piyasası, Kasım ayında 27 Kasım'da ABD işgücü piyasasının güçlü olduğunu söyleyen Federal Rezervler Başkanı Jerome Powell'ın göstergelerini teyit ederek Kasım ayında güçlü seyrini sürdürdü.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Tarım-Dışıİstihdam
  • ABD
  • EkonomikGösterge