ABD Borsaları, önceki kazançlarını sürdürmekte zorlanırken, odak kazançlar sezonuna kaydı

Majör ABD borsa endeksleri, önceki kazançlarını sürdürmekte zorlanarak, yatırımcıların ilk şirket kazanç raporlarını değerlendirmesiyle, Cuma gününde cansız bir açılışa sahne oldu.

Büyük bankalar JPMorgan, Wells Fargo ve Citigroup ile başlayan ikinci çeyrek kazançlar sezonu, temellerin ticaret politikalarından kaynaklanan belirsizliklere dayanacak kadar güçlü olur olmadığını görmek için yakından izlenecek.

Beklentilerin hali hazırda yüksel olmasıyla, şirket kazançları, odağı politik manşetlerden uzaklaştırmada ve piyasaların bir sonraki hareket ayağının yönünü belirlemesinde önemli bir rol oynayacak.

Bu arada bugünkü yumuşak hareket, dünyanın en büyük iki ekonomisinin ticaret müzakerelerine devam etme ve bir ticaret savaşını önleyecek ikili bir anlaşmayla sonuçlanması istekliliği sinyalleri vermesinin ardından Perşembe günkü güçlü seans ardından geldi.

Yine de, Perşembe günkü kapanışta Nasdaq Composite endeksi hafta için %1.8’lik bir kazançlar yolundayken, S&P 500 Endeksi %1.4’lük yükseliş ve Dow Jones Industrial Average da haftayı %1.9’luk bir ilerleme ile kapatmaya bakıyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Borsalar