ABD Borsaları karışık işlem görüyor, Dow önceki kayıplarının çoğunluğunu toparlamayı başardı

ABD’deki majör borsa endeksleri yeni işlem haftasının başlangıcında karışık bir açılışa sahne oldu ve Boeing hisselerindeki keskin düşüş, Dow Jones Industrial Average (DJIA) üzerinde ağırlık yarattı.

Boeing hisseleri, Etyopya’da haftasonu gerçekleşen uçak kazasına tepki olarak %10’un üzerinde düştü ve DJIA üzerinde ağırlık yaratarak açılış saatinde gerilemesine neden olan önemli faktörlerden biri oldu.

Ancak endeksin gerilemesi nispeten kısa ömürlü oldu ve hızlıca satın alındı. Endeks 25,208 puana doğru önceki kayıplarının çoğunluğunu toparladı ve en son mütevazı bir 15-puan kayıpla 25,435 bölgesinde işlem görüyordu.

Diğer yandan S&P 500, teknoloji hisseleri liderliğinde yaklaşık 20-puan tırmanarak 2,762 puana yükseldi. Nasdaq Composite endeksi yaklaşık 80-puan ralliledi ve momentumunu 7,400 puanın üzerinde sürdürdü.

Yatırımcıların ABD-Çin ticaret anlaşmasına dair taze detaylar ya da sağlam bir anlaşma beklemesiyle, Cuma günkü sürpriz şekilde zayıf gelen ABD Tarım-Dışı istihdam raporu (NFP) üzerine yenilenen küresel büyüme endişeleri yukarı yönlü hareketleri sınırlandırabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • DowJones
  • Borsalar
  • Nasdaq
  • SP500