ABD Borsaları açılış saatinde hafif yüksek seyrediyor

Majör ABD borsa endeksleri, Cuma gününde açılış saatinde hafif yüksek açıldı ve ticaret ile ilgili pozitif gelişmelerle destekli kaldı.

Dünyanın en büyük iki ekonomisi arasında tam teşekküllü bir ticaret savaşı üzerine korkular Trump yönetiminin yeni ticaret görüşmeleri başlatmak için Çin yetkililerini davet etmesinin ardından teskin oldu. Ancak iyimserlik, ABD Başkanı Donald Trump’ın Perşembe günü attığı tweet’te ABD’nin bir anlaşma yapmak için baskı altında olmadığını söylemesinin ardından azaldı ve herhangi bir kaçış rallisini sınırlandırdı.

Ekonomik veri cephesinde, ABD perakende Satışlar Ağustos ayı rakamları, altı ayın en zayıf büyümesini kaydetti fakat önceki ayın hali hazırda sağlam olan rakamlarının yukarı yönlü revizyonu ile büyük ölçüde telafi edildi ve anlamlı bir ivme sağlayamadı.

An itibariyle Dow Jones Industrial Average 50-puanın üzerinde yükselerek 26,200, S&P 500 Endeksi yaklaşık 3-puan ekleyerek 2,907, ve Nasdaq Composite Endeksi 17-puan civarında tırmanarak 8,000 psikolojik seviyesi üzerindeki momentumunu sürdürdü.

Yine de üç majör endeks de haftayı %1.0 civarında ya da daha yüksek kazançlarla kapatma yolunda kalmaya devam ediyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

İLGİLİ BAŞLIKLAR
  • Borsalar